Nowe samochody w OSP na terenie powiatu płockiego

Mijający rok był pracowity dla strażaków ochotników z terenu powiatu płockiego, ale również obfity w pozyskanie nowego wyposażenia, w tym samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Wszyscy doskonale wiedzą, że sama wiedza, umiejętności i zaangażowanie nie wystarczą w skutecznym niesieniu pomocy. Niezbędny do tego jest wyspecjalizowany sprzęt, na czele z samochodami ratowniczo-gaśniczymi, którymi ratownicy mogą bezpiecznie dotrzeć do miejsca wystąpienia zagrożenia, a następnie przy ich pomocy podjąć działania ratownicze. Z roku na rok wzrasta ilość miejscowych zagrożeń oraz występuje więcej nietypowych zdarzeń, z którymi spotykają się strażacy. Do podjęcia odpowiednich działań niezbędny jest różnorodny sprzęt, który musi, razem ze strażakami, trafić na miejsce zdarzenia. Niezbędne do tego są pojazdy ratownicze.

W minionym roku do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu płockiego trafiło w sumie 6 pojazdów, z czego 4 to pojazdy fabrycznie nowe. Nowe pojazdy trafiły do jednostek: OSP w Woźnikach, gm. Radzanowo, OSP w Małej Wsi, gm. Mała Wieś, OSP w Staroźrebach, gm. Staroźreby oraz OSP w Łęgu Probostwie, gm. Drobin.

OSP w Woźnikach – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN, zabudowany przez firmę STOLARCZYK – 369[M]56;

OSP w Małej Wsi – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN, zabudowany przez firmę STOLARCZYK – 369[M]66;

OSP w Staroźrebach – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO, zabudowany przez firmę BOCAR – 369[M]31;

OSP w Łęgu Probostwie – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO, zabudowany przez firmę BOCAR – 367[M]54.

Dodatkowo dzięki wsparciu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, do jednostek OSP trafiły dwa kolejne pojazdy, tym razem używane. Pojazdy zostały zastąpione przez nowe w podziale Jednostek Ratowniczo Gaśniczych PSP w Płocku i na zasadzie użyczenia trafiły do jednostek OSP w Słubicach, gm. Słubice oraz OSP w Bądkowie Kościelnym, gm. Brudzeń Duży.

OSP w Słubicach – lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, z funkcją ratownictwa technicznego, na podwoziu IVECO DAILY – 369[M]68, dotychczas na JRG nr 3 w Płocku, zastąpiony przez Opla Movano;

OSP w Bądkowie Kościelnym – średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Midliner, dotychczas na podziale JRG nr 3 w Płocku, zastąpiony przez Scanię.

Zdjęcia i informacje:

Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo