Człowiek topił się w stawie

Dziś, 11-go kwietnia w godzinach porannych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o człowieku, który topi się w stawie.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA i SLOp wraz z łodzią.

Kiedy dotarliśmy na miejsce swoje czynności wykonywali już Ratownicy Medyczni, którzy stwierdzili zgon starszego mężczyzny. W trakcie działań na miejsce dotarł patrol policji oraz zastępy z JRG nr 2, wraz z dowódcą jednostki. Ciało mężczyzny zostało wyciągnięte na brzeg i przykryte folią. W związku z tym, iż staw był niewielkich rozmiarów nie było konieczności korzystania z łodzi. Dalsze czynności na miejscu wykonywali już policjanci.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach