Pożar śmieci

25-go września, w późnych godzinach wieczornych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmieci w miejscowości Słubice.

Zgodnie ze zgłoszeniem pożar powstał przy ul. Płockiej w Słubicach, w okolicy stacji paliw. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Starając się zlokalizować pożar dostrzegliśmy płomienie na jednej z posesji przy ul. Górnej. Okazało się, iż jest to zdarzenie poszukiwane przez nas na ulicy płockiej.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy niewielki pożar śmieci, wśród których znajdowała się m.in. papa i tworzywa sztuczne. Na posesji nie zastaliśmy właściciela, dostaliśmy się na nią przez niezabezpieczoną furtkę. Na pożar podany został jeden prąd wody w natarciu, a następnie pogorzelisko zostało spenetrowane przy pomocy wideł.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.