Pożar traw

Pierwszy dzień świąt Wielkanocnych nie był spokojny dla druhów z naszej jednostki. Musieli oni zostawić swoje plany, spotkania z rodziną i udać się do strażnicy.

Dziś, 21-go kwietnia, w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru trawy. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar traw i pozostałości roślinnych na powierzchni około 200 metrów kwadratowych, tuż przy drodze gminnej nr G30. Pożar został szybko opanowany przy pomocy dwóch linii gaśniczych. Teren pogorzeliska został przelany, a po ponownym sprawdzeniu i stwierdzeniu braku zagrożenia nasze działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zatankowaliśmy wodę w zbiorniku i wróciliśmy do strażnicy.