Pożar trawy

Kalendarzowa wiosna dopiero przed nami, ale aura za oknami jest iście wiosenna. Przy takiej pogodzie łakomym kąskiem dla ognia stają się wysuszone trawy.

Dziś, 4-go marca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru trawy. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy płomienie, które za sprawą wiatru przemieszczały się w szybkim tempie, wzdłuż drogi gminnej G30. Przy pomocy linii gaśniczej w natarciu oraz tłumic pożar został przyłapany, a następnie teren pożaru został przelany. Spaleniu uległo ok. 300 metrów kwadratowych suchej trawy na nieużytkach. Po ponownym sprawdzeniu i stwierdzeniu braku zagrożenia zastęp udał się uzupełnić wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Przy delikatnym wietrze pożar traw lub lasów może rozprzestrzeniać się bardzo szybko. Niezbędne do zażegnania niebezpieczeństwa jest szybkie zauważenie zdarzenia oraz przekazanie informacji na numer alarmowy 112 – CPR lub 998 – PSP.

Wyświetl większą mapę