Strażacy z Płocka na podium mistrzostw!

W miniony czwartek, 14-go marca, w Przysusze odbyły się rozgrywki Turnieju Finałowego XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej.

Skład turnieju finałowego wyłoniony został we wcześniejszych eliminacjach strefowych. Ostatecznie w finałowych rozgrywkach zameldowały się następujące drużyny: KW PSP Warszawa, KP PSP Gostynin, KM PSP Ostrołęka, KM PSP Płock, KP PSP Przysucha, KM PSP Radom, KP PSP Mińsk Mazowiecki, KM PSP Warszawa.

W artykule, na stronie KW PSP w Warszawie, który opracował kpt. Damian Kobyłka – KP PSP w Przysusze, możemy zapoznać się ze szczegółowym przebiegiem zmagań.

Turniej Finałowy Mistrzostw rozegrany został w systemie dwóch czterodrużynowych grup („A” i „B”), w których rozgrywki realizowano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki grupowe

GRUPA „A”

KP PSP Przysucha – KP PSP Gostynin 0:2       (23:25) (17:25)

KP PSP Mińsk – KM PSP Płock          0:2       (14:25) (19:25)

KP PSP Przysucha – KM PSP Płock    0:2       (23:25) (17:25)

KP PSP Gostynin – KM PSP Mińsk      2:0       (25:17) (25:22)

KP PSP Przysucha – KP PSP Mińsk     2:0       (25:16) (25:15)

KM PSP Płock – KP PSP Gostynin     0:2       (23:25) (18:25)

Gupa „A”: I m-ce – Gostynin; II m-ce – Płock, III m-ce – Przysucha, IV m-ce – Mińsk Mazowiecki.

GRUPA „B”

KM PSP Warszawa – KP PSP Ostrołęka 2:0       (25:18) (25:13)

KW PSP Warszawa – KM PSP Radom     0:2      (15:25) (17:25)

KM PSP Warszawa – KW PSP Warszawa 2:0      (25:14) (25:11)

KM PSP Ostrołęka – KM PSP Radom    0:2      (18:25) (17:25)

KM PSP Warszawa – KM PSP Radom   2:0      (25:10) (24:21)

KW Warszawa – KM PSP Ostrołęka    2:1      (25:13) (25:20) (15:7)

Grupa „B”: I m-ce – KM Warszawa, II m-ce – Radom, III m-ce – KW Warszawa, IV m-ce – Ostrołęka.

W dalszej kolejności rozegrano mecze: I „A” – II „B” oraz II „A” – I „B”

Wyniki półfinałów:

KP PSP Gostynin – KM PSP Radom – 2:0 (25 :18) (25:14)

KM PSP Warszawa – KM PSP Płock – 2:0 (25:12) (25:20)

Finał

KM PSP Warszawa – KP PSP Gostynin 2:0 (25:16)  (25:22)

Mecz o trzecie miejsce

KM PSP Radom – KM PSP Płock 0:2 (15:25)  (23:25)

Mecz o piąte miejsce

KP PSP Przysucha – KW PSP Warszawa 2:0 (25:23)  (25:23)

Mecz o siódme miejsce

KM PSP Ostrołęka – KP PSP Mińsk Mazowiecki 0:2 (25:8)  (25:23)

Końcowym etapem Turnieju były mecze finałowe o poszczególne lokaty. W wyniku tych rozgrywek kolejność końcowa przedstawia się następująco:

I – KM PSP Warszawa

II – KP PSP Gostynin

III – KP PSP Płock

IV  – KM PSP Radom

V – KP PSP Przysucha

VI –KW PSP Warszawa

VII – KP PSP Mińsk Mazowiecki

VIII – KM PSP Ostrołęka

Komisja Sędziowska wytypowała najlepszych zawodników Turnieju w trzech kategoriach:

„Najlepszy blokujący” – Piotr Kaczmarczyk – KM PSP Płock,

„Najlepszy rozgrywający” – Piotr Czerwiński – KP PSP Gostynin,

„MVP” – Mateusz Norek – KM PSP Warszawa.

W zawodach udział wzięli m.in.:

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica, Komendant Powiatowy PSP w Przysusze – mł. bryg. mgr inż. Marcin Sokół, Starosta powiatu przysuskiego – Marian Niemirski, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Przysusze – Leszek Wamil, Komendant Miejski PSP w Płocku – st. bryg. mgr inż. Grzegorz Padzik, Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie – st. bryg. mgr inż. Roman Kossobudzki, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu mł. bryg. mgr inż. Bartosz Musiał.

Serdecznie gratulujemy kolegom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, którzy pokazali swój sportowy charakter i wywalczyli miejsce na podium.

Zdjęcia: Jarosław Bednarski

Źródło: https://www.straz.pl/aktualnosci/turniej-finalowy-xvii-mistrzostw-strazakow-w-pilce-siatkowej