Pomogliśmy przy usunięciu gałęzi

Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach to nie tylko działania ratowniczo-gaśnicze, ale również działania społeczne i pomoc przy różnego rodzaju pracach.

Dziś, 25-go lutego, na prośbę Wójta Gminy Słubice udaliśmy się zastępem SH 18 do miejscowości Potok Czarny w gminie Słubice. Nasza pomoc była potrzebna przy usunięciu gałęzi zwisających nad linią oraz drogą gminną. Drzewa docelowo mają zostać całkowicie usunięte, jednakże wyspecjalizowani pilarze są zdania, iż gałęzie mogłyby doprowadzić do upadku drzewa w inną stronę i spowodować znaczne szkody.

Prace na miejscu, przy pomocy podnośnika z koszem, trwały nieco ponad godzinę. Przy usuwaniu gałęzi wykorzystana została również podkrzesywarka, dzięki której można było odcinać gałęzie z dalszej odległości, tak aby bezpiecznie spadały na ziemię.

Podczas naszych działań droga była całkowicie zablokowana dla ruchu. Założone zadanie udało wykonać się bez większych przeszkód, dzięki czemu teraz można będzie bezpiecznie dokonać wycinki drzew.