Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

Sprzyjająca pogoda sprawiła, iż na drogach pojawiło się dużo kierowców jednośladów. Niestety przełożyło się to wzrost liczby zdarzeń drogowych.

Wczoraj, 31-go października, w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej łączącej Słubice i Sanniki. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pojazdy znajdujące się poza jezdnią oraz kierującego jednośladem, który znajdował się na poboczu drogi. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Ratownicy zajęli się poszkodowanym motocyklistą, który był przytomny i kontaktowy. Wstępna ocena stanu poszkodowanego wykazała uraz kończyny dolnej. Mężczyzna został otoczony opieką psychologiczną, w celu ograniczenia ruchomości głowy założony został kołnierz ortopedyczny. Chwile po rozpoczęciu naszych działań na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Przy współpracy z ratownikami medycznymi mężczyzna przetransportowany został na nosze typu deska, a następnie przy pomocy noszy do karetki. W związku z obrażeniami podjęta została decyzja o hospitalizacji mężczyzny. W wyniku zablokowania jednego z pasów ruchu, na drodze wprowadzony został ruch wahadłowy.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz policja. Po szczegółowej ocenie sytuacji okazało się, iż zdarzenie miało miejsce już na terenie Gminny Sanniki, w miejscowości Wólka Wysoka, a co za tym idzie na terenie powiatu gostynińskiego. Czynności przejęli przybyli na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierująca pojazdem marki Fiat, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście poruszającemu się od Sannik w kierunku Słubic, w wyniku czego doszło do zdarzenia. Szczegóły zdarzenia wyjaśni Policja.

Po przekazaniu miejsca zdarzenia nasze działania zostały zakończone i zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

431[M]40 GLBA-Rt Iveco Daily – JRG w Gostyninie

W03 173 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

H857 Skoda Yeti – KP w Sannikach

Y260 Opel Astra – WRD KMP w Płocku

H859 Kia Ceed – WRD KPP w Gostyninie