Drzewo zablokowało drogę

Późnym popołudniem, 29-go grudnia, kilkanaście minut po godzinie 17:00 otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na drogę między miejscowością Piotrkówek, a miejscowością Świniary, gdzie na drodze zalega drzewo.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy drzewo blokujące przejazd na drodze powiatowej w miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice. Drzewo wyrastało z przydrożnych terenów podmokłych i zostało wywrócone z korzeniami na drogę w miejscu o ograniczonej widoczności, za łukiem drogi.

Przy pomocy pilarek spalinowych drzewo zostało pocięte na mniejsze kawałki i usunięte poza drogę. Drobniejsze gałęzie zostały przy pomocy szczotek zamiecione i usunięte z drogi i pobocza, tak aby nie stanowiły zagrożenia.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.