Poważny wypadek i wielu poszkodowanych

Miniona noc nie była spokojna dla płockich służb. Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Policja interweniowały przy poważnym zdarzeniu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 8-go grudnia ok. godziny 23:00, na ul. Piłsudskiego w Płocku. Na jezdni w kierunku Podolszyc, na odcinku pomiędzy wiaduktem nad ul. Spółdzielczą, a restauracją McDonald’s doszło do poważnego wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 7 osób, z czego stan dwóch określany jest jako poważny. Do wydobycia części poszkodowanych niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych.

Przez wiele godzin droga była całkowicie zablokowana, a na miejscu czynności prowadziła policja, która ustala przyczyny zdarzenia. Na miejscu interwencje podejmowały cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej: 361[M]21 GBA Volvo, 361[M]26 GCBA MAN, 361[M]40 GLBA-Rt Iveco – JRG 1 w Płocku oraz 363[M]21 GBA Scania, 363[M]40 GLBA-Rt Opel – JRG 3 w Płocku.