Pożar wczesnym rankiem

Dziś, 20-go października wczesnym rankiem odezwała się syrena alarmowa na naszej strażnicy, która zwiastowała potrzebę interwencji straży.

Dyżurny SK KM PSP w Płocku przyjął zgłoszenie o pożarze śmieci w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Na miejscu sytuacja została potwierdzona, doszło do pożaru śmieci, pozostałości roślinnych oraz elementów drewnianych.

W celu przyłapania ognia podany został jeden prąd wody w natarciu. Niezbędne było użycie bosaka oraz siły mięśni ratowników, aby kolejno wydobywać nadpalone elementy i dokładnie je przelewać, a następnie przelać pogorzelisko. W trakcie działań teren oświetlony został przy pomocy masztu oświetleniowego zainstalowanego na pojeździe. Po tych czynnościach sytuacja została opanowana, a przed zakończeniem działań teren został sprawdzony i po stwierdzeniu braku zagrożenia przekazany właścicielowi.

Po zakończeniu działań zastępy uzupełniły wodę w zbiorniku i wróciły do strażnicy.

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo