Prognozowany silny wiatr

Porywy wiatru na poziomie 100 km/h mogą powodować poważne zagrożenie dla życia i zdrowia oraz przyczyniać się do znacznego stopnia zniszczeń.

Noc z 9-go na 10-go lutego oraz 10 luty mogą przynieść bardzo silne porywy wiatru, o czym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z ostrzeżeniem drugiego stopnia, jakie wydane zostało m.in. dla terenu powiatu płockiego, porywy wiatru mogą dochodzić do 95 km/h.

Takie warunki mogą stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia a nawet życia. Bezwzględnie należy zachować ostrożność i ograniczyć przebywanie na dworze. Pamiętajmy również, aby zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i wyrządzić szkody. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zaalarmować odpowiednie służby pod numerami 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, dostrzeżona przez nas wisząca nad drogą, złamana gałąź może uchronić inne osoby od uszkodzenia pojazdu, utraty zdrowia lub życia.

www.pogodynka.pl

www.meteo.pl

www.windy.com