Upamiętniliśmy Papieża Polaka Św. Jana Pawła II

2-go kwietnia minęło 17 lat od odejścia Jana Pawła II do Domu Pana kończąc swoją ziemską wędrówkę. Była to bardzo ciężka chwila dla wielu ludzi na świecie, w tym Polaków.

W minioną sobotę, 2-go kwietnia, punktualnie o godzinie 21:37, na naszej strażnicy rozległ się dźwięk syreny alarmowej, a nasi druhowie w symboliczny sposób upamiętnili Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. Był to wyraz pamięci  i hołdu oddany temu Wielkiemu Człowiekowi.

W symbolicznej zbiórce uczestniczyli przedstawiciele naszej jednostki: Aleksandra Witczeska, Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Paweł Rybarczyk oraz przyszli młodzi strażacy Marcel i Mateusz. Obok nich przy strażnicy pojawili się również nasi goście z Ukrainy, którzy z ciekawością i wielkim uznaniem przyglądali się tej chwili. W ich ojczyźnie nie spotkali się z podobnymi wydarzeniami.

2 kwietnia 2005, 21:37 – 2 kwietnia 2022, 21:37