Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego

Kierująca samochodem osobowym marki Citroen, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z drogi i dachowała w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28-go listopada w godzinach porannych, w miejscowości Juliszew, gmina Słubice, w ciągu drogi powiatowej. Kiedy zastęp z naszej jednostki dotarł na miejsce zastał samochód osobowy znajdujący się na dachu w przydrożnym rowie. Dzięki pomocy jednego z okolicznych mieszkańców, a ponadto strażaka jednostki OSP w Juliszewie, kobiecie samotnie podróżującej pojazdem udało się bezpiecznie opuścić pojazd.

Osoba biorąca udział w zdarzeniu została otoczona opieką przez ratowników, a pojazd został sprawdzony pod względem obecności innych osób. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a od pojazdu odłączony został akumulator. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Kierująca pojazdem została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na rutynowe badania, a ratownicy, za zgodą obecnych na miejscu policjantów, postawili pojazd na koła w celu zminimalizowania ewentualnego wycieku płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnych.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y258 Opel Astra – KP w Gąbinie

W02 31 ZRM „S” VW Crafter – Stacja ???