Budynek mieszkalny w płomieniach

Dziś, 15-go kwietnia w godzinach popołudniowych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zaździerz, w gminie Łąck.

Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy okazało się, że sytuacja jest poważna i niezbędne będzie wezwanie wsparcia. Obok OSP w Łącku, OSP w Zaździerzu, OSP w Korzeniu i JRG nr 2 w Płocku, na miejsce zadysponowano zastępy z OSP w Gąbinie, OSP w Dobrzykowie oraz podnośnik z naszej jednostki. Problemem było również słabe ciśnienie w sieci wodociągowej i konieczność dowożenia wody.

Pożarem objęty był dach oraz poddasze budynku mieszkalnego. Liczne prądy wody podawane były z ziemi, z drabin, z wnętrza budynku oraz z podnośnika z koszem. Po trwających kilka godzin działaniach związanych z gaszeniem płomieni, nadszedł czas na prace rozbiórkowe elementów konstrukcyjnych dachu, które mogły stanowić zagrożenie. Niestety doszczętnie spłonął zarówno dach budynku jak i jego poddasze.

Po kilku godzinach działania na miejscu zostały zakończone, a zastępy powróciły do swoich baz.

 


Siły i środki:

360[M]82 SLKw Fiat Scudo – KM PSP w Płocku

360[M]9? SLOp Isuzu – KM PSP w Płocku

361[M]54 SCH 30 Volvo FL – JRG nr 1 w Płocku

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

362[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 2 w Płocku

369[M]48 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Łącku

369[M]33 SLOp Nissan Navara + przyczepka – OSP w Gąbinie

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

369[M]99 Ładowarka teleskopowo Bocat – OSP w Gąbinie

369[M]45 GCBA Tatra 815 – OSP w Dobrzykowie

369[M]67 SH18 Star 29 – OSP w Słubicach

???[M]?? GLM Ford Transit – OSP w Zaździerzu

367[M]24 GBA Star 244 – OSP Korzeń

Y217 Hyundai i30 – PP w Łącku

Zakład Energetyczny

Zakład Komunalny