Czeka nas noc z intensywnymi opadami i silnym wiatrem

Przewidywania meteorologów sprawdziły się i dzisiejszy dzień obfitował w silne podmuchy wiatru. Do tego doszedł front burzowy, który dotknął okolice Wiskitek, Sochaczewa i Warszawy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla powiatu płockiego oraz powiatów sąsiednich, które dotyczą silnego wiatru i możliwości wystąpienia burz. Dzisiejszej nocy, z soboty na niedzielę, czekają nas intensywne opady deszczu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem oraz porywy wiatru, które według różnych źródeł mogą osiągać prędkość od 80 do nawet 100 km/h. Wiatr najsilniej ma dać o sobie znać bardzo wczesnym rankiem w niedzielę.

Takie warunki mogą stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia a nawet życia. Bezwzględnie należy zachować ostrożność i ograniczyć przebywanie na dworze. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zaalarmować odpowiednie służby pod numerami 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, dostrzeżona przez nas wisząca nad drogą, złamana gałąź może uchronić inne osoby od uszkodzenia pojazdu, utraty zdrowia lub życia.

 

www.imgw.pl

www.meteo.pl

www.windy.com

www.rcb.gov.pl