Meteorolodzy ponownie ostrzegają przed silnym wiatrem

Znad południowej Szwecji w kierunku wschodniej Europy, a konkretnie Litwy i Białorusi, przemieszczał się będzie niż, który spowoduje wietrzną pogodę w Polsce.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia silnego wiatru. Jedno z ostrzeżeń dotyczy powiatu płockiego. Według różnych prognoz meteorologicznych porywy wiatru wczesnym rankiem w sobotę mogą osiągać od 75 do nawet 90 km/h. Później wiatr nieco osłabnie, ale cały dzień możemy mieć do czynienia z porywam na poziomie blisko 70 km/h.

Takie warunki mogą stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia a nawet życia. Bezwzględnie należy zachować ostrożność i ograniczyć przebywanie na dworze. Pamiętajmy również, aby zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i wyrządzić szkody. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zaalarmować odpowiednie służby pod numerami 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, dostrzeżona przez nas wisząca nad drogą, złamana gałąź może uchronić inne osoby od uszkodzenia pojazdu, utraty zdrowia lub życia.

www.imgw.pl

www.windy.com.pl

www.meteo.pl

www.rcb.gov.pl

www.lowcyburz.pl