Emocjonująca runda Motociekawy Wrak Race

Wyścigi Wrak Race Motociekawy gościły na terenie Gminy Słubice po raz drugi i jak zapewnia organizator nie ostatni. W tym roku zmagania odbyły się w miejscowości Grzybów.

Wczoraj, 29-go września od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do 4 rundy wyścigów Motociekawy Wrak Race. W Grzybowie pojawili się gospodarze terenu, organizatorzy, zawodnicy oraz wielu kibiców. Na miejscu zjawili się również strażacy ochotnicy z OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie i OSP w Grzybowie, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz wspierali organizatorów. W ramach zabezpieczenia zawodów na miejscu obecne były zastępy GBA i SLOp z OSP w Słubicach oraz GLM z OSP w Juliszewie, a ponadto wykorzystane zostały cywilne ciągniki rolnicze.

 

Zawody składały się z wielu wyścigów i przejazdów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: ST i PROTO. Pierwsza z kategorii to pojazdy seryjne, natomiast druga to pojazdy modyfikowane. Pierwszym etapem zawodów były przejazdy czasowe, które ustaliły kolejność startu poszczególnych załóg. Następnie zawodnicy rywalizowali w dwóch rundach w każdej z klas oraz rundzie finałowej. Wśród załóg znalazła się również jedna reprezentująca naszą gminę, która przygodę z wyścigami Wrak Race rozpoczęła w maju ubiegłego roku, a obecnie zajmuje czołowe miejsca w poszczególnych wyścigach oraz klasyfikacji generalnej zawodów. Skład załogi nr 52 stanowili: Jakub Milczarek oraz Michał Banasiak. Niestety w wyniku awarii samochodu nie udało im się ukończyć decydującego wyścigu, nie mniej należą im się wielkie słowa uznania za wolę walki i umiejętności pokazane we wcześniejszych wyścigach.

Zawody przebiegały spokojnie i bezpiecznie. Doszło do jednej niebezpiecznej sytuacji, a konkretnie do pożaru jednego z pojazdów. Na szczęście pożar udało się szybko opanować i nikt nie ucierpiał.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za współprace i zaufanie oraz za profesjonalne przygotowanie zawodów, które wymaga bardzo wiele czasu oraz pracy. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie układać się równie dobrze jak dotychczas.