Flagi na 100-lecie odzyskania Niepodległości

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości symbole narodowe odgrywają szczególną rolę dając poczucie wspólnoty.

Dziś, 7-go października przedstawiciele Samorządu Gminy Słubice oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyli w akcji rozdawania biało-czerwonych flag z okazji tegorocznej patriotycznej rocznicy. W skład delegacji weszli: Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice – Katarzyna Milczarek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Marek Tarka oraz strażak OSP w Słubicach – Przemysław Adamowicz. Flagi trafiły do Sołtysów lub przedstawicieli Rad Sołeckich, Księży z parafii Słubice i Zyck Polski, przedstawicieli Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Słubicach, Łaziskach, Grzybowie, Juliszewie, Piotrkówku i Wiączeminie Polskim, Stowarzyszenia „Ziarno” oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Słubic.

Wręczenie flag było częścią inauguracji gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.