Intensywne opady deszczu i śniegu

W ostatnich dniach pogoda zimowa zaczyna przelatać się z pogodą wiosenną. Jednakże według prognoz zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla powiatu płockiego, które dotyczy możliwości wystąpienia oblodzenia. W nocy z niedzieli na poniedziałek prognozowane są intensywne opady deszczu i śniegu oraz temperatura w okolicach zera stopni.

Ostrzeżenie 16/2019

Ważne od 2019-02-03 21:00 do 2019-02-04 08:00

Oblodzenie stopień 1

prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -1°C.

Uwagi: Brak.

synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska

Czas wydania: 2019-02-03 12:19

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Takie warunki mogą przyczyniać się do oblodzenia powierzchni dróg i chodników, szczególnie na mniej uczęszczanych drogach. Apelujemy o zachowanie ostrożności i bezpieczną jazdę. W przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

www.imgw.pl

www.meteo.pl