IMGW ostrzega – mogą wystąpić opady marznące

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu płockiego.

Ostrzeżenie dotyczy możliwości wystąpienie marznących opadów. Według prognoz temperatura powietrza w najbliższych godzinach ma oscylować w okolicach 0 stopni. Do tego dołączą opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Taka mieszanka doprowadzać może do występowania oblodzenia powierzchni dróg i chodników, szczególnie na mniej uczęszczanych drogach lokalnych oraz na drogach biegnących przez lasy.

Ostrzeżenie 10/2019

Opady marznące stopień: 1

Ważne: od 2019-01-27 19:00 do: 2019-01-28 08:00

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź.

prawdopodobieństwo: 80%

Uwagi: Brak.

synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska

Czas wydania: 2019-01-27 13:45

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Prosimy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie ostrożności, ponieważ czarna nawierzchnia drogi nie zawsze oznaczać musi bardzo dobą przyczepność. W przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

 

www.imgw.pl

www.meteo.pl