Interwencja załogi HEMS

Lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zgodnie z przyjętymi procedurami, wymaga zabezpieczenia Straży Pożarnej.

Dziś, 19-go stycznia w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Rybaki, w gminie Słubice, gdzie lądował będzie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Kiedy dotarliśmy, na miejscu pracował zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się pacjentem. Kilka minut później do lądowania podchodził śmigłowiec Ratownik 18 z bazy w Płocku, którzy wylądował na placu przygotowanym przez ratowników. Następnie na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

 

Dłuższy czas trwały działania lekarza i ratowników w karetce. Okazało się, iż mężczyzna w wieku około 50 lat znaleziony został nieprzytomny w jednym z budynków gospodarczych. Po czynnościach, ratownicy stwierdzili wychłodzenie organizmu. Pacjent przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Warszawie. Naszym zadaniem była pomoc przy transporcie pacjenta z karetki do śmigłowca oraz zabezpieczenie startu śmigłowca.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Służby na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

ZRM „P” Falck – Stacja Iłów

SP-HXK EC 135 Ratownik „18” – Baza Płock


Wyświetl większą mapę