Samochód osobowy wypadł z drogi

Warunki na drogach są bardzo trudne, większość z nich pokrywa warstwa lodu, która często jest niemal niewidoczna dla kierujących. Podróżując należy bezwzględnie zachować szczególną ostrożność.

Dziś, 14-go stycznia we wczesnych godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice, gdzie przy drodze wojewódzkiej nr 575 doszło do dachowania samochodu osobowego. Ze wstępnych informacji wynikało, iż w pojeździe może znajdować się osoba. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego.

Warunki panujące na drodze, również na nas, wymusiły bardzo ostrożny przejazd, tak abyśmy sami nie potrzebowali pomocy. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy stojący na boku. Po rozpoznaniu okazało się, iż w pojeździe znajduje się jedna osoba, z którą był kontakt. Przy pomocy ratowników osoba ta opuściła pojazd na własnych nogach. Jeden z ratowników pozostał przy poszkodowanej osobie, natomiast reszta przystąpiła do odłączenia akumulatora w pojeździe. Następnym krokiem było wprowadzenie ruchu wahadłowego na drodze, tak aby inni kierujący mogli tędy płynnie i bezpiecznie przejechać.

W trakcie naszych działań na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz policja. Podróżująca pojazdem kobieta nie została przewieziona do szpitala, więc po decyzji policji pojazd został postawiony na koła oraz odholowany w boczną drogę. Dalsze czynności na miejscu prowadziła już policja, a zastępy wróciły do swoich strażnic.

Ze wstępnych informacji wynika, iż kierująca pojazdem kobieta, mieszkanka gminy Gąbin, jadąc od strony Słubic w kierunku Płocka, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzając w znak drogowy wpadła na mostek przystanku autobusowego.

Warunki panujące na drogach są fatalne, dlatego apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Względnie czarna nawierzchnia drogi może okazać się bardzo przykrą niespodzianką.

Służby na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W02 22 P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, stacja Gąbin

Y220 Suzuki Grand Vitara – KP w Gąbinie


Wyświetl większą mapę