Kobieta bez funkcji życiowych

Dziś, 13-go marca, w godzinach porannych, jeden z naszych ratowników otrzymał informację, iż jego sąsiadka nie oddycha. Sytuację przekazał do SK KM PSP w Płocku i niezwłocznie udał się na miejsce.

Chwilę później rozległ się dźwięk syreny na naszej strażnicy. Zastęp GBA udał się na ul. Płocką w Słubicach, gdzie 62-letnia kobieta znaleziona została przez rodzinę bez funkcji życiowych. Przed naszym przyjazdem resuscytację krążeniowo-oddechową prowadziła rodzina, a następnie dwójka naszych ratowników.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zabraliśmy ze sobą torbę plecakową PSP R-1 oraz defibrylator AED. Wspólnie z dwójką ratowników kontynuowaliśmy resuscytację krążeniowo oddechową z użyciem AED. Chwilę później na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął od nas poszkodowaną, a następnie wspólnie z ratownikami kontynuowaliśmy walkę o życie kobiety. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Niestety pomimo kilkudziesięciominutowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się przywrócić funkcji kobiecie. Na tym nasze działania zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBA-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku