Kobieta wpadła do wody

Wczoraj, 23-go lutego, w godzinach wieczornych, zastępy z naszej jednostki, udały się do miejscowości Rybaki, w gminie Słubice.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o osobie w zbiorniku wodnym. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GLBM-Rt oraz SLOp, wraz z łodzią płaskodenną.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy człowieka, dryfującego twarzą do dołu, w odległości ok. 4 metrów od brzegu stawu. Przy pomocy dostępnego sprzętu, w tym przypadku bosaków używanych w łodzi płaskodennej, udało się przyciągnąć poszkodowaną, starszą kobietę, do brzegu, a następnie wyciągnąć na pobliską łąkę. Ratownicy stwierdzili występowanie plam opadowych co było równoznaczne ze zgonem. Działania prowadzone były wspólnie z ratownikami z JRG nr 2 w Płocku, przy obecności załogi policji. Następnie na miejsce przybył ZRM z lekarzem.

W ostatniej fazie nasze działania polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu terenu. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]26 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP w Słubicach