Płomień wydobywał się z komina budynku

Wczoraj, 31-go stycznia, w godzinach popołudniowych, dźwięk syreny alarmowej na strażnicy wezwał ratowników naszej jednostki do działań.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie o ogniu wydobywającym się z komina budynku mieszkalnego, w Słubicach, przy ul. Płockiej. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, ognia nie było już widać. Po szybkim rozpoznaniu stwierdzono, iż doszło do pożaru sadzy w przewodzie spalinowym komina. Piec w budynku został wygaszony, a na miejsce zadysponowany został podnośnik hydrauliczny z koszem z naszej jednostki. W trakcie sprawiania podnośnika, na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Dwóch ratowników w koszu podnośnika udała się do wylotu komina, a część ratowników udała się do podpiwniczenia, aby wybrać osady, które opadły na dół w wyniku czyszczenia przewodu sprzętem kominiarskim. Po oczyszczeniu przewodu spalinowego z resztek nagromadzonej sadzy budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku