Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Dzisiejsze późne popołudnie, wieczór oraz noc z 7-go na 8-go czerwca może minąć pod znakiem burz, a nawet burz z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla terenu powiatu płockiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, według którego możliwe jest wystąpienie burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu i silnych porywów wiatru. Swoje ostrzeżenia wydały również inne portale zajmujące się tematyką burzową.

Pamiętajmy, że burze mogą mieć charakter lokalny, natomiast ostrzeżenie o możliwości ich wystąpienia na danym terenie powinno być dla nas sygnałem, żeby w miarę możliwości usunąć z otwartej przestrzeni rzeczy, które mogą zostać uszkodzone, porwane przez wiatr lub stanowić mogą niebezpieczeństwo.

W przypadku wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy je niezwłocznie zgłosić pod numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna, dokładnie opisać dyspozytorowi zaistniałą sytuację oraz bezwzględnie postępować zgodnie z jego poleceniami.

www.imgw.pl

www.meteo.pl

www.obserwatorzy.info

www.lowcyburz.pl