Mocarny Rajd Rowerowy

Pracownicy Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie już po raz VII podjęli się trudu organizacji Międzygminnego Rajdy Rowerowego, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Organizatorami wydarzenia byli: Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie oraz Fundacja „Bogaci Miłosierdziem”. Rajd odbył się pod patronatem Starosty Gostynińskiego, Starosty Płockiego, Burmistrza Miasta i Gminy Sanniki oraz Wójta Gminy Słubice. Za bezpieczeństwo uczestników i odpowiedni przebieg przejazdu na drogach publicznych czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gostyninie, Posterunku Policji w Sannikach oraz dwa zastępy strażaków z naszej jednostki (Krzysztof Dobaczewski, Piotr Kaczmarek, Przemysław Adamowicz, Piotr Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Sebastian Chaber, Grzegorz Ryfa, Michał Dylicki).

Trasa rajdu tradycyjnie i niezmiennie rozpoczęła się w Mocarzewie, następnie uczestnicy udali się przez miejscowości Wólka i Grabowiec do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, gdzie czekała ich chwila przerwy. Następnie kolorowy korowód rowerzystów przejechał przez miejscowości Piotrkówek, Leonów, Studzieniec, Łaziska, Wólka, aby finalnie wrócić do Mocarzewa.

Piękne i malownicze tereny Gmin Sanniki i Słubice zwiedzało ponad 70 rowerzystów, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki – Gabriel Wieczorek. Pokonali oni blisko 20 km. Poza drobnymi awariami cała trasa przebiegła bardzo sprawnie i bezproblemowo. Uczestnicy byli zdyscyplinowani, a kierowcy życzliwi i wyrozumiali.

Na mecie organizatorzy przygotowali dla wszystkich pyszny poczęstunek oraz możliwość odpoczynku i rozmowy. Ponadto dla każdego z uczestników czekał pamiątkowy upominek w postaci bidonu na napoje.

Serdecznie dziękujemy za współpracę policjantom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom rajdu. Szczególne podziękowania dla bardzo zaangażowanych przedstawicieli organizatorów: Włodzimierza Rączki i Katarzyny Milczarek. Miło było po raz kolejny podjąć współpracę z tak wspaniałymi ludźmi.