Fantastyczny Dzień Dziecka z Hotelem Kawallo

Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka wiele atrakcji dla najmłodszych oraz tych trochę starszych przygotował Hotel Kawallo.

Na zaproszenie przedstawicieli Hotelu w organizację tego przedsięwzięcia włączyła się również nasza jednostka, która przygotowała dla dzieci, ale również ich rodziców, wiele atrakcji. Przy sprzyjającej pogodzie zabawa trwała w najlepsze.

Niezmiennie największym zainteresowanie cieszył się nasz wóz strażacki. Młodzi strażacy bardzo chętnie słuchali i używali sygnałów dźwiękowych. Obok tego z basenu, przy pomocy pompy pływającej, woda podawana była na trzy linie gaśnicze. Na końcu jednej zamontowana została kurtyna wodna, dzięki czemu można było się trochę schłodzić w upalny dzień. Dwie pozostałe linie zakończone były prądownicami, gdzie w asyście naszych druhów dzieci mogły poczuć strażacki fach we własnych rękach i strumieniem wody przewracać pachołki, celować do drzew oraz podlewać trawę. Na placu znalazły się również hydronetki używane w zawodach MDP. Ponadto nie zabrakło przymiarki hełmów, rękawic czy umundurowania bojowego. Nasi druhowie odpowiadali na wiele pytań zarówno zadawanych przez dzieci, jak również przez ich rodziców. Była to również okazja do przekazania najmłodszym informacji dotyczących bezpieczeństwa, w tym również bezpieczeństwa nad wodą.

Atmosfera przygotowana przez przedstawicieli Hotelu Kawallo oraz oczywiście przez najmłodszych była wspaniała. Bardzo miło nam było ponownie uczestniczyć w takim wydarzeniu, szczególnie z racji tego, że było organizowane dla dzieci.  Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę, życząc równocześnie wielu tak wspaniałych gości jak dziś.

W trakcie tego wydarzenia nasi druhowie nieustannie byli w ciągłej gotowości bojowej. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia byli gotowi niemal natychmiast udać się we wskazane miejsce. Działalność społeczna jest dla nas bardzo ważna, jednakże działalność ratowniczo-gaśnicza jest bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Naszą jednostkę reprezentowali: Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski, Piotr Kaczmarek, Piotr Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Rafał Bogiel, Paweł Rybarczyk i Michał Dylicki.