Monitoring p. poż. zaalarmował strażaków

Instalacje monitoringów przeciwpożarowych służą wczesnemu wykryciu zagrożenia w postaci ognia lub dymu i szybszemu podjęciu odpowiednich działań.

Dziś, 5-go września w godzinach porannych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał sygnał z centrali monitoringu przeciwpożarowego hotelu w miejscowości Leonów, w gminie Słubice. Na miejsce zadysponował zastępy z naszej jednostki oraz JRG nr 2 w Płocku. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce otrzymaliśmy informację od pracowników hotelu, iż prawdopodobnie jest to alarm fałszywy, lecz zgodnie z procedurą do naszych zadań oraz ratowników z JRG nr 2 w Płocku należało sprawdzenie pomieszczeń i potwierdzenie tego faktu.

Po sprawdzeniu pomieszczeń i potwierdzeniu braku zagrożenia, alarm zakwalifikowany został jako fałszywy, a zastępy wróciły do swoich baz.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

Mapa Polski Targeo