Bobry podgryzły drzewo

W ostatnim czasie bobry dają o sobie znać rzadziej, jednakże podgryzane przez nich drzewa mogą stanowić realne zagrożenie.

Wczoraj, 3-go września, dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował zastęp z naszej jednostki do miejscowości Nowy Wiaczemin, gdzie doszło do podgryzienia drzewa przez bobry. Podgryzione drzewo stanowiło zagrożenie. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu sytuację przedstawił nam pracownik pompowni. Okazało się, iż bobry podgryzły drzewo w taki sposób, że groziło zwaleniem się na elementy stanowiące część pompowni co najprawdopodobniej doprowadziło by do ich uszkodzenia. Do naszych zadań należało wycięcie drzewa i likwidacja zagrożenia.

Przy pomocy pilarek spalinowych udało się zneutralizować zagrożenie. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo