Na drogach może być ślisko

Ostatnie kilka dni upłynęło pod znakiem ładnej wiosennej pogody. Jednakże mamy jeszcze luty, a co za tym idzie zimowa auta może dawać o sobie znać, i tak też będzie w najbliższych godzinach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla powiatu płockiego, dotyczące możliwości wystąpienia oblodzenia dróg i chodników. Prognozy wskazują, iż najbliższe godziny upłyną pod znakiem opadów deszczu, przechodzących w opady deszczu ze śniegiem. W nocy z czwartku na piątek temperatura spaść ma znacznie poniżej zera osiągając około -5 stopni.

Jeżeli prognozy meteorologów się sprawdzą to dzisiejsza noc i jutrzejszy poranek mogą być niebezpieczne dla kierowców i pieszych. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, iż czarna jezdnia nie zawsze oznacza dobrą przyczepność. Kiedy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia należy niezwłocznie poinformować o tym służby, pod numerami alarmowymi: 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

www.imgw.pl

www.meteo.pl