Nasza jednostka nominowana w plebiscycie!

Udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeniach, szkoleniach, uroczystościach oraz dbanie o sprzęt, wyposażenie i remizę są bardzo absorbujące. Miło jest kiedy ktoś dostrzega to zaangażowanie.

W ostatnich dniach dotarła do nas bardzo miła wiadomość, będąca dla nas nie lada zaskoczeniem. Nasza jednostka została zgłoszona do plebiscytu „Strażak Roku”, którego organizatorem jest Polska Press Sp. z o.o., w partnerstwie i pod honorowym patronatem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, na czele z Prezesem Waldemarem Pawlakiem. W przypadku jednostek OSP, które zostały zgłoszone do plebiscytu, konkurs podzielony jest na trzy etapy: powiatowy, wojewódzki oraz ogólnopolski. Ponadto w plebiscycie indywidualny nominowany został nasz Prezes – Druh Marek Tarka.

Plebiscyt ten jest bardzo różnie oceniany w środowisku strażackim, ponieważ głosowanie w nim wymaga wysyłania płatnych sms-ów lub wykupowania subskrypcji. Wiemy, iż nie każdy, który nas wspiera ma możliwość ponoszenia takich kosztów, a ponadto jednostki z większych miast, bardziej medialne i posiadające bogatych sponsorów, mają zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo. Jednak nie o to chodzi! Szanowni Państwo, nominacja jest dla nas wielkim wyróżnieniem, każdy głos będzie miło otrzymać, ale nie zależy nam na nich, ważne jest dla nas to, że jesteście z nami i w nas wierzycie!

Dziękujemy za każde wsparcie, miłe słowa, gesty, który odbieramy codziennie. To wszystko daje nam napęd do działania oraz satysfakcję, że wykonana przez nas praca jest dostrzegana i społecznie akceptowalna.

Głosowanie na etapie powiatowym potrwa od w piątku, 22-go marca od godziny 12:00, do środy, 17-go kwietnia, do godziny 22:00. Głos na naszą jednostkę można oddać TUTAJ lub wysyłając sms o treści MJD.347 na numer 72355 (koszt sms-a to 2,46 zł z VAT).