OSP Słubice przenosi się do Płocka

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku nasza jednostka przeniesie się do nowo wybudowanej strażnicy.

W związku z problemami lokalowymi i małą ilością miejsc garażowych dla posiadanego przez nas sprzętu, podjęte zostały rozmowy dotyczące przeniesienia siedziby jednostki w inne miejsce. Dzięki uprzejmości władz KM PSP w Płocku, doszliśmy do porozumienia i od dziś nasza jednostka przeniesie się do strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku, która zlokalizowana jest na płockim osiedlu Radziwie.

Do ustalenia pozostają jedynie szczegóły. Najprawdopodobniej w Płocku stacjonować będą kierowcy, którzy w razie ogłoszenia alarmu dla OSP, jechać będą do Słubic, gdzie kompletowana będzie reszta załogi, a stamtąd wspólnie ruszać będą do akcji. Istnieje również możliwość, iż pojazdy transportowane będą wojskowymi samolotami i na spadochronach zrzucane będą przed obecną siedzibę jednostki. Takie rozwiązanie jest nieco problematyczne, ponieważ przy silnych podmuchach wiatru może okazać się, iż nasi strażacy szukać będą swoich pojazdów w promieniu kilkunastu kilometrów.