Oddaj krew przy OSP w Słubicach!

Już w najbliższą sobotę, 9-go lipca, przy strażnicy OSP w Słubicach (ul. Płocka 59a, 09-533 Słubice), w godzinach 9:00 – 13:00 pojawi się Mobilny Punkt Poboru Krwi, zwany potocznie ambulansem. Będzie to druga wizyta ambulansu w ramach terenowej akcji zbiórki krwi na terenie Gminy Słubice, czym kontynuujemy tradycję zapoczątkowaną w 2021 roku.

Dzięki współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock oraz Oddziału Terenowego w Płocku, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, udaje się kontynuować zapoczątkowaną w minionym roku akcję. Partnerami tegorocznej akcji są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Akademickie Stowarzyszenie Ambitni w Działaniu, Centrum Nadruku, Agencja Eventowa Recon, Samorząd Powiatu Płockiego, Duo Life oraz Samorząd Gminy Słubice.

Podczas akcji, na krwiodawców czekają upominki przygotowane przez organizatorów, a obok nich uczestnicy akcji oraz osoby im towarzyszące, będą mogły zapoznać ze sprzętem i wyposażeniem jaki znajduje się w jednostce OSP w Słubicach. Każdy chętny będzie mógł przymierzyć wyposażenie osobiste strażaka ochotnika, w tym m.in. umundurowanie specjalne, hełm, czy aparat ochrony dróg oddechowych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Słubice i gmin sąsiednich, ale w szczególności zapraszamy koleżanki i kolegów strażaków z jednostek z terenu Gminy Słubice, ale również okolicznych gmin i powiatów. Zapraszamy Was serdecznie w umundurowaniu koszarowym, a jeżeli to możliwe również samochodami strażackimi będącymi na wyposażeniu Waszych jednostek.

Mamy nadzieję, że tegoroczna zbiórka przyciągnie wielu krwiodawców, którzy będą chcieli podzielić się swoim najcenniejszym darem i przyczynić się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Pamiętajcie o kilku ważnych zasadach:

  • bądź wyspanym, przyjdź zdrowym!;
  • pij dużo soków owocowych i wody najlepiej na 3 dni przed oddaniem (przynajmniej 1 – 1,5 litra płynów);
  • unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oraz dzień przed oddaniem;
  • nie zażywaj leków przed oddaniem, w tym np. aspiryny na 5 dni wcześniej;
  • ogranicz palenie! (Wstrzymaj się przynajmniej 1- 2 godziny przed oddaniem krwi);
  • nie spożywaj alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój przynajmniej 24 godziny przez oddaniem krwi;
  • Unikaj tłustego jedzenia najlepiej na 2 dni przed wizytą oddaniem krwi;
  • ZJEDZ LEKKI POSIŁEK w dniu oddania krwi, by oddane osocze nie było ,,tłuste”.