Ogień w lesie

Dziś, 20-go sierpnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, gdzie doszło do pożaru lasu.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Dojazd na miejsce był utrudniony z uwagi sypki piasek. Ponadto pojazdy cywilne, który wjechały w polne drogi utrudniały poruszanie się pojazdów pożarniczych. Kiedy zlokalizowaliśmy miejsce zdarzenia ogień obejmował ściółkę oraz stopniowo piął się ku górze po drzewach. Po szybkim rozpoznaniu przystąpiliśmy do działań.

Rozwinięte zostały trzy linie gaśnicze i po pewnym czasie pożar udało się przyłapać. Kolejnym krokiem było dokładne przelanie terenu i ponowne sprawdzenie. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp GCBA z JRG nr 2 w Płocku.

Po zakończeniu działań zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku