Spalony samochód i garaż

Przed godziną 19:00 do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice.

Dyżurny zadysponował do zdarzenia naszą jednostkę, z której do działań wyjechały dwa zastępy GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy pierwszy zastęp dotarł na miejsce rozwój pożaru był mocno ograniczony przez mieszkańców i osoby postronne, które przy pomocy węży ogrodowych tłumiły płomienie oraz usunęły z garażu na wpół spalony samochód. Po szybkim rozpoznaniu przystąpiono do działań. Rozwinięta została linia gaśnicza w natarciu. Następnie na poddasze użytkowe budynku, gdzie znajdowało się zboże, wprowadzona została rota z wentylatorem oddymiającym. W trakcie działań na poddaszu ujawnione zostało zarzewie ognia w konstrukcji dachu. Przy pomocy linii gaśniczej ogień został zgaszony. Niezbędne było wycięcie fragmentu deskowania dachu. Obiekt regularnie sprawdzany był kamerą termowizyjną.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku oraz Policja. Kiedy sytuacja została opanowana zastępy z OSP w Gąbinie i JRG nr 2 w Płocku udały się w drogę powrotną, zastęp GLBA-Rt z naszej jednostki udał się do kolejnej interwencji, a zastęp GBA pozostał na miejscu w celu dozorowania czy nie dochodzi do ponownego rozgorzenia ognia. Po stwierdzeniu braku zagrożenia zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP w Gąbinie

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Y 258 Opel Astra – KP w Gąbinie