Ostatnie pożegnanie Druha Jana Piecki z OSP w Grzybowie

Z wielkim żalem przyjęliśmy kilka dni temu informacje o odejściu na Wieczną Służbę wieloletniego Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzybowie – Druha Jana Piecki.

Dziś, 3-go marca wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi uczestniczyliśmy w Jego ostatniej ziemskiej drodze. W pożegnaniu udział wzięły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Tarka, Adam Rączka, Bartłomiej Tomasik), OSP w Juliszewie, OSP w Wiączeminie Polskim, OSP w Piotrkówku, OSP w Sielcach oraz druhowie z jednostek OSP w Grzybowie, OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Piotr Kaczmarek, Michał Dylicki, Tomasz Robak, Marek Bogiel, Paweł Rybarczyk), OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie oraz OSP w Wiączeminie Polskim. Pododdział strażaków poprowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz.

Zgodnie ze strażacką tradycją, podczas ostatniej drogi, druhowie oddali hołd Druhowi Janowi przy strażnicy OSP w Słubicach, gdzie przy dźwiękach syren oraz wozów bojowych nastąpiło pierwsze symboliczne pożegnanie. Następnie w asyście wozów bojowych ciało przewiezione zostało do Kościoła Parafialnego w Słubicach, gdzie odbyła się pogrzebowa Msza Święta. Podczas całej Eucharystii wartę przy trumnie zmarłego kolegi trzymali druhowie z OSP w Grzybowie.

Następnie orszak żałobny na czele z Orkiestrą Dętą OSP w Słubicach, pod batutą Szymona Ogrzebacza, w asyście wozów bojowych jednostek OSP w Słubicach, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim przemaszerował na cmentarz parafialny, gdzie Druh Jan Piecka spoczął w rodzinnym grobie. W imieniu strażaków Druh Jan został pożegnany przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztofa Dylickiego.

Podczas złożenia do grobu, ostatni raz pożegnały Druha Jana syreny wozów strażackich oraz honor strażaków, którzy bardzo licznie zgromadzili się na tej uroczystości.

Przekazujemy rodzinie najszczersze wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach.