Ostatnie pożegnanie Druha Kazimierza

W życiu strażaka są chwile, kiedy po udanej akcji czuje radość z dobrze wypełnionego zadania, ale są i chwile smutne, kiedy kogoś ubywa ze strażackich szeregów.

Dziś, 2-go października doświadczyliśmy chwil smutnych, ponieważ po raz ostatni pożegnaliśmy wieloletniego członka OSP w Słubicach, ratownika i kierowcę – Druha Kazimierza Kuźmińskiego, który w wieku 78 lat odszedł na wieczną służbę.

Druh Kazimierz, zgodnie ze strażacką tradycją, został ostatni raz pożegnany dźwiękami syren przy naszej strażnicy, w asyście strażaków, a następnie w asyście wozów bojowych, trumna z ciałem przejechała do Kościoła Parafialnego w Słubicach, gdzie odbyła się uroczystość żałobna.

W Nabożeństwie uczestniczył pododdział strażaków pod dowództwem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Wiesława Cichosza, a w skład pododdziału weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Tarka, Krzysztof Kaczmarek, Dominik Mićkowski) i OSP w Wiączeminie Polskim oraz druhowie z jednostek OSP w Słubicach (Piotr Kaczmarek, Andrzej Markiewicz, Adam Rączka, Sławomir Ambroziak, Zenon Zieliński, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski i Michał Dylicki), OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim.

Ostatniego pożegnania na cmentarzu parafialnym, w imieniu druhów strażaków dokonał Wiceprezes OSP w Słubicach – Andrzej Markiewicz, a złożeniu ciała do grobu towarzyszył sygnał syren wozów strażackich.

Po zakończeniu uroczystości żałobnych, wszystkim biorącym udział w pogrzebie strażakom podziękował Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka. Obecność druhów z wielu jednostek świadczy o wielkiej sile braci strażackiej.

Rodzinie przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia, ale jesteśmy wiemy, że Druh Kazimierz, przez wielu znany jako Bogdan, będzie zawsze żył w naszych sercach i naszej pamięci na zawsze.