Owady w altanie przy budynku mieszkalnym

Sezon aktywności owadów błonkoskrzydłych, będących zagrożeniem dla dzieci, osób starszych oraz osób uczulonych na ich jad, znajduje się obecnie w szczytowej fazie.

W miniony wtorek, 19-go lipca, w godzinach wieczornych zastęp GLBA-Rt z naszej jednostki, zgodnie z dyspozycją dyżurnego SK KM PSP w Płocku, udał się na ul. Wojewódzką w Słubicach. Zgłoszenie z tego adresu dotyczyło zagrożenia ze strony owadów błonkoskrzydłych.

Po dotarciu na miejsce ustalono, iż w altanie, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego, znajduje się gniazdo owadów błonkoskrzydłych. Z uwagi na zwartą zabudowę, owady stanowiły zagrożenie dla mieszkańców posesji, ale również dla sąsiadów.

Ratownik w kombinezonie ochronnym, przy pomocy drabiny dostał się do gniazda i przy wsparciu środka na owady sprawnie usunął gniazdo, jednocześnie likwidując zagrożenie.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach