Groźne zderzenie dwóch osobówek

Dziś, 24-go lipca w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na pograniczu gmin Słubice oraz Iłów, czyli powiatów płockiego i sochaczewskiego.

Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki. W związku z brakiem możliwości dokładnego określenia miejsca zdarzenia, zadysponowane zostały siły i środki z terenu powiatu płockiego i sochaczewskiego.

Kiedy dotarliśmy na miejsce dokonano szybkiego rozpoznania, z którego wynikało iż doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych marki Citroen oraz Volkswagen. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Grzybów, na terenie gminy Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Obydwa pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie, z czego Volkswagen na dachu. Przed naszym przyjazdem działania na miejscu prowadził już Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się poszkodowanymi. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby, wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ruch na drodze wojewódzkiej nr 575 został całkowicie zablokowany. Z pojazdu znajdującego się na kołach został odłączony akumulator, a przy drugim z pojazdów zbudowana została linia gaśnicza, z uwagi na brak możliwości odłączenia akumulatora. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Brzozowie, JRG w Sochaczewie, JRG nr 2 w Płocku oraz Policja z Gąbina, Płocka i Sochaczewa.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, podróżujące Citroenem, w tym jedna kobieta w ciąży, która przewieziona została do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż obydwa pojazdy osobowe marki Volkswagen i Citroen poruszały się drogą wojewódzką w kierunku Iłowa. W trakcie manewru wyprzedzania, którego dokonywał kierujący Volkswagenem, z niewyjaśnionych przyczyn doszło do kontaktu między pojazdami, najprawdopodobniej Citroen zjechał ze swojego pasa ruchu. Kontakt między pojazdami był przyczyną zdarzenia drogowego. Pojazdy po zdarzeniu znajdowały się na terenie powiatu sochaczewskiego, ale samo zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu płockiego.

Czynności na miejscu prowadzili Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz Policyjny Technik Kryminalistyki. Na czas czynności droga była całkowicie zamknięta dla ruchu, a w ostatniej fazie wprowadzony został ruch wahadłowy.

Po zakończeniu działań zastęp z naszej jednostki wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

639[M]83 GBA Renault – OSP w Brzozowie

631[M]21 GBA Scania – JRG w Sochaczewie

631[M]43 SCRt Renault – JRG w Sochaczewie

W03 176 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Y262 Opel Astra – WRD KMP w Płocku

H950 Skoda Yeti – WRD KPP w Sochaczewie

Technik Kryminalistyki

Pomoc Drogowa