Owady zbudowały sobie dom w kominie

Po zakończeniu działań w miejscowości Zyck Polski, zastęp GLBA-Rt udał się do kolejnego zgłoszenia, tym razem w miejscowości Wiączemin Polski, w gminie Słubice.

Zgłoszenie dotyczyło szerszeni, które stały się poważnym zagrożeniem dla mieszkańców. Tym razem owady na siedzibę wybrały sobie komin w budynku mieszkalnym. Lokalizacja komina, pokrycie dachu oraz brak wyłazu dachowego przesądziły o tym, że na miejsce zadysponowany został zastęp SH z naszej jednostki.

Dzięki podnośnikowi ratownicy w kombinezonach ochronnych dostali się do komina i przy pomocy sprzętu burzącego oraz środka chemicznego zlikwidowali zagrożenie. Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Przypominamy, że straż ma prawo i obowiązek podjąć działania związane z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie, w szczególności dla dzieci, osób starszych oraz uczulonych. W przypadku potrzeby interwencji straży zagrożenie takie należy zgłosić dyżurnemu SK KM PSP w Płocku pod numer alarmowy 998 i dokładnie przedstawić sytuację. Przypominamy również, że zapewnienie środka chemicznego leży po stronie zgłaszającego. Środki „Na osy i szerszenie” dostępne są w sklepach na terenie Słubic.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach