Pomoc w wypompowaniu wody

Dziś, 11-go marca w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się do miejscowości Budy, w gminie Słubice, gdzie potrzebna jest nasza pomoc przy wypompowaniu wody.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Na miejscu okazało się, iż podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia nitki wodociągu. Do usunięcia awarii niezbędne było wypompowanie wody z wykopu i odsłonięcie przechodzących tamtędy rur. Niestety pompy używane w gospodarstwie domowym okazały się zbyt słabe i woda szybciej pojawiała się w wykopie niż z niego znikała.

W celu usunięcia wody z wykopu użyta została pompa szlamowa, która może osiągać wydajność nawet do 2000l/min. Przy jej pomocy udało się sprawnie ograniczyć wodę w wykopie do minimum, a wtedy możliwe było rozpoczęcie naprawy wodociągu.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego

 


Wyświetl większą mapę