Wiatr powalił drzewo i łamał gałęzie

Wiatr, przed jakim ostrzegaliśmy, ciągle, choć w nieco mniejszym stopniu daje się we znaki. Z prognoz wynika, że najbliższe dni nadal będą stały pod znakiem silnych jego podmuchów.

Dziś, 9-go marca w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Potok Czarny, w gminie Słubice, gdzie złamane drzewo spadło na linię. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GLBA-Rt i SH18.

Na miejscu okazało się, iż zdarzenie ma miejsce w miejscowości Jamno, w gminie Słubice. Doszło do powalenia drzewa, które zawisło na linii telefonicznej oraz całkowicie zablokowało drogę gminną G21. Przy pomocy pilarki spalinowej drzewo pocięte zostało na mniejsze kawałki i usunięte poza drogę, tak aby nie stanowiło zagrożenia. W trakcie naszych działań na miejscu pojawił się jeden z mieszkańców sąsiedniej miejscowości, który poprosił o pomoc w usunięciu złamanej gałęzi. Konar zwisał tuż przy drodze wjazdowej do posesji i stanowił realne zagrożenie dla osób poruszających się w tym miejscu. Dodatkowo przy jego upadku mogłoby dojść do zerwania linii. Sytuacja została przekazana dyżurnemu SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję, aby podjąć działania i zlikwidować zagrożenie. Do działań użyty został podnośnik z koszem. Przy pomocy pilarki spalinowej złamana gałąź została sprawnie odcięta i w małych kawałkach znalazła się na dole.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Służby na miejscu działań:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

369[M]67 SH18 Star 29 – OSP w Słubicach

Zakład energetyczny (zawrócony po rozpoznaniu linii telefonicznej)

 


Wyświetl większą mapę
 


Wyświetl większą mapę