Pożar garażu

Pożary budynków garażowych są zawsze szczególnie niebezpieczne z uwagi na pojazdy, sprzęt mechaniczny czy łatwopalne ciecze, które mogą znajdować się wewnątrz nich.

Dziś, 22-go kwietnia w godzinach południowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku garażowym przy ul. Płockiej w Słubicach. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż doszło do pożaru kompresora spalinowego, który znajdował się w garażu. Urządzenie zostało wyciągnięte przez właściciela przed budynek, podjął on również próby ugaszenia płomieni przy pomocy gaśnic, lecz nie przyniosły one pożądanego efektu, maszyna nadal objęta była płomieniami. Podany został jeden prąd wody w natarciu, wraz ze środkiem pianotwórczym. Płomienie udało się szybko przytłumić, a następnie przelane zostało wnętrze lekkiej konstrukcji garażowej, w celu schłodzenia elementów metalowych oraz przygaszenia ewentualnych zarzewi ognia w wyposażeniu garażu. Następnie maszyna, pomieszczenie garażowe oraz sąsiedni budynek sprawdzone zostały przy pomocy kamery termowizyjnej. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Po dokonaniu ponownego sprawdzenia oraz wypełnieniu niezbędnych dokumentów nasze działania zostały zakończone, a zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]25 GBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku