Pożar samochodu osobowego

Dziś, 30-go grudnia w godzinach porannych do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Juliszew, w gminie Słubice.

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z naszej jednostki. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Toyota, który znajdował się w pasie drogi powiatowej, w miejscowości Juliszew. Pojazd posiadał znaczne uszkodzenia, a z wnętrza wydobywał się dym oraz widać było inne oznaki pożaru. Przy pomocy sprzętu burzącego udało się dostać do wnętrza pojazdu, a następnie podać prąd środka gaśniczego i ugasić płomienie. W pojeździe nie stwierdzono akumulatora, natomiast wyposażony był on w instalację gazową, która została odcięta.

Kiedy sytuacja została opanowana i niebezpieczeństwo zostało zażegnane, miejsce zostało zabezpieczone, a następnie przekazane przybyłemu na miejsce patrolowi policji. Na miejscu nie stwierdzono właściciela ani kierowcy, pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, a widoczne na nim uszkodzenia świadczyły o zdarzeniu drogowym z jego udziałem. W okolicznym rowie ślady po uderzeniu nosił również pieniek pozostały po przydrożnym drzewie. Dalsze czynności prowadzić będzie policja.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie