Samochód osobowy wylądował w rowie

Dziś, 20-go stycznia we wczesnych godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na 29 kilometr drogi wojewódzkiej nr 575, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się dwoma zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Podczas dojazdu okazało się, iż zdarzenia miało miejsce niespełna kilometr wcześniej, w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż w przydrożnym rowie, na boku, znajduje się pojazd osobowy, w którym brak było jakichkolwiek osób, włącznie z kierowcą. Ponadto kilka metrów od pojazdu znajdowało się ciało zwierzęcia, najprawdopodobniej psa. Biorąc pod uwagę, iż kierujący lub pasażerowie pojazdu mogli być w szoku nasi ratownicy sprawdzili również okoliczne pola, lecz nie stwierdzono obecności żadnych osób mogących brać udział w zdarzeniu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również Zespół Ratownictwa Medycznego, który jednak po stwierdzeniu braku osób poszkodowanych wrócił do bazy, zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz policja.

Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, odłączeniu akumulatora od pojazdu oraz sprawdzeniu okolicy pod względem obecności osób poszkodowanych. Ponadto, z uwagi na zajęcie jednego pasa drogi oraz ruch wahadłowy, nasi ratownicy zajęli się również kierowaniem ruchem, aby nie dochodziło do kolejnych niebezpiecznych sytuacji.

Z uwagi na brak zagrożenia i pojazd znajdujący się poza drogą, działania straży zostały zakończone, a dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

W 02 114 ZRM P VW Crafter – Stacja Iłów

Y204 BMW – WRD KMP w Płocku