Pożar w środku nocy

Dziś, 25-go sierpnia kilka minut po godzinie 2:00 ratowników naszej jednostki do strażnicy wezwał dźwięk syreny alarmowej.

Okazało się, iż doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy przybyliśmy na miejsce komin oraz ściany do niego przyległe były bardzo gorące, a intensywność wydobywania się z przewodu iskier była duża. Do prowadzenia działań niezbędne było użycie drabiny, sita kominowego oraz sprzętu kominiarskiego. Ponadto z pieca usunięty został gorący popiół oraz spadająca paląca się jeszcze sadza. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2. Ratownicy PSP przy pomocy kamery termowizyjnej na bieżąco monitorowali temperaturę komina. Kiedy zaczęła ona spadać, a iskry przestały się wydobywać zapadła decyzja o zakończeniu działań. Na zakończenie usunięty popiół i sadza zostały przelane, aby nie stanowiły zagrożenia.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku