Groźne szerszenie w budynku mieszkalnym

Wczoraj, 28-go sierpnia w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice, gdzie zagrożenie dla mieszkańców stanowią szerszenie.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce od mieszkańców otrzymaliśmy wstępną informację o lokalizacji gniazda owadów. Informacja została potwierdzona, szerszenie zbudowały swój dom na poddaszu budynku mieszkalnego i stanowiły realne zagrożenie dla mieszkańców oraz osób postronnych znajdujących się w okolicy.

Działania prowadzone były przez ratowników w kombinezonach ochronnych, którzy przy pomocy środka chemicznego i worka zdołali usunąć w całości gniazdo. Następnie poddasze zostało sprawdzone, lecz ratownicy nie zlokalizowali obecności innego gniazda.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach