Przebudowa skrzyżowania w Wymyślu Polskim – jedźcie ostrożnie

Droga wojewódzka nr 575 Płock – Kazuń, przechodząca również przez teren naszej gminy, jest od kilku lat stopniowo modernizowana.

Obecnie trwają intensywne prace związane z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 575 z drogami powiatowymi nr DP2983W (w kierunku Gąbina) oraz nr DP6915W (w kierunku Juliszewa) w miejscowości Wymyśle Polskie. W miejscu tym powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo.

Takie rozwiązanie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Dotychczas drogi krzyżowały się pod kątem innym niż 90 stopni, a dodatkowo przeszkody znajdujące się w okolicy drogi mocno ograniczały widoczność. Dochodziło tutaj do wielu niebezpiecznych zdarzeń z czego część kończyła się kontaktem między pojazdami.

W związku z prowadzonymi pracami droga została zwężona, pojawiło się dodatkowe oznakowanie oraz w miejscu tym porusza się sprzęt budowlany i pracownicy. Apelujemy do kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności poruszając się w tamtym rejonie.